جک و پاور آسانسور هیدرولیک در اصفهان

شرکت خاوران صنعت، با دارا بودن سال ها سابقه موفق در حوزه ساخت انواع بالابر خانگی و صنعتی،جک و پاور آسانسور هیدرولیک و… جهت رشد و ساخت بالابرهای باکیفیت و استاندارد، با کمک تیمی کارشناس و متخصص، آماده پاسخگویی و مشاوره به سوالات شما است. شما می‌توانید از طریق دکمه زیر با ما در ارتباط باشید.

همه روزه از ساعت 8:00 الی 20:00

راهنمای خرید جک و پاور آسانسور

مهم‌ترین و اصلی‌ترین اجزا در یک سیستم آسانسور که باعث حرکت آن می‌شوند جک و پاورهای هیدرولیک هستند. در یک توضیح کلی جهت شناخت و کارایی این دو قطعه در آسانسور این‌طور می‌گوییم که: جک در سیستم آسانسور وظیفه انتقال کابین را بر عهده دارد. در سیستم آسانسورها، جریان روغنی به‌وسیله پمپ الکتروموتور به گردش در می‌آید و سپس توسط شیرهای کنترلی تنظیم می‌شوند، این عملیات باعث حرکت جک‌ها می‌شود. پاوریونیت در واقع به مجموعه پمپ الکتروموتور و شیرهای کنترلی گفته می‌شود که تأمین‌کننده نیروی لازم برای حرکت جک هستند.  

ساخت جک و پاوریونیت نیازمند دانش و تخصص ویژه‌ای است و حتماً باید طبق نظارت مهندسین این حوزه انجام شود؛ بنابراین جهت بالابردن امنیت و کیفیت آسانسورهای هیدرولیک حتماً باید این قطعات را از افراد متخصص این حوزه تهیه کرد.

خاوران صنعت یکی متخصصین تولیدکننده جک و پاوریونیت هیدرولیکی در اصفهان است. این گروه با بیش از ده سال سابقه، با بهره‌گیری از فناوری‌های به‌روز و دانش متخصصین، تاکنون توانسته است محصولات باکیفیتی را ارائه داده و به‌خوبی رضایت مشتریان خود را جلب کند.

جهت سفارش جک و پاور آسانسور در اصفهان

⛑ نصب جک و پاور آسانسور در اصفهانشرکت خاوران صنعت
🛠 خدمات جک و پاور آسانسور در اصفهانمشاوره، طراحی و نصب انواع جک و پاور
📍 آدرساصفهان خیابان کهندژ ایستگاه دوپله روبروی کوی ۵۵
☎ ارتباط با ما۰۹۱۳۰۶۱۵۵۳۹ -مدیریت: کارخیران

بررسی انواع جک و پاور آسانسور هیدرولیک

جک: جک ها در 3 نوع شناور، تلسکوپی و پیستونی دسته‌بندی می‌شوند؛ انتخاب نوع جک بستگی به میزان فضا و نوع آسانسور دارد. جک‌ها در واقع بازوهای حرکتی آسانسورها هستند که به‌صورت فنی در مرکز چاهک و یا در کنار کابین نصب می‌شوند. جک‌ها به‌صورت تک‌مرحله‌ای و تلسکوپی (چندمرحله‌ای) ساخته می‌شوند. جک‌های تلسکوپی در مقابل جک‌های تک‌مرحله‌ای از قیمت بالاتری برخوردار هستند و درعین‌حال نیازمند چاهک با عمق زیاد نیستند. برخی از اجزای اصلی جک‌های هیدرولیک عبارت‌اند از: سیلندرها، شفت، پکینگ و ریچر ولو

پاور: پاوریوینت ها با ایجاد فشار بر روی روغن عملیات حرکت جک را انجام میدهند و در واقع یک واحد کنترلی که نیروی لازم برای جابه‌جایی کابین آسانسور را تأمین می‌کند محسوب می‌شوند. این قطعات به‌صورت تک سرعته برای آسانسورها و بالابرهای هیدرولیک و دو‌سرعته برای انواع آسانسور های سنگین، خانگی، خودروبر و هیدرولیک طراحی و استفاده می‌شوند. اجزا اصلی این قطعه عبارتند از: پمپ، شیرها، تانک و موتور

نحوه عملکرد و نصب جک و پاوریونت + محاسبه قیمت

اگر بخواهیم کیفیت و امنیت یک آسانسور را تأمین کنید، بهترین کار این است که قبل از هر انتخابی، یک جک و پاور پر قدرت و باکیفیت را برای دستگاه خود انتخاب کنید. با این کار خیال شما تا سال ها از بابت کارکرد سالم آسانسورتان راحت خواهد بود. چنانچه در روند حرکت آسانسور متوجه هر گونه اختلال حرکتی مانند هم سطح نبودن کابین با کف هر طبقه و یا شوک های ناگهانی در هنگام شروع و پایان حرکت شدید، شک نکنید که مشکل مربوط به جک و پاوریونیت آسانسور است.

پاوریونیت شروع کننده جریان حرکت روغن برای حرکت آسانسور است. قطعات اصلی به کار گرفته شده در این قطعه یعنی الکتروموتور، پمپ و شیر های کنترلی باید از بهترین کیفیت برخوردار بوده و به درستی و طبق محاسبات دقیق در محل مناسب نصب شوند.

جک به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم (با کمک سیم بکسل) به کابین آسانسور متصل می‌شود. در زمان نصب جک روی آسانسور، این قطعه را با کمک لوله و شلنگ ها به قطعه پاور متصل می‌کنند؛ این اتصال به دلیل حرکت روغن درون سیلندر جک برای بالا بردن آسانسور انجام می‌شود. جالب است بدانید که معمولاً در آسانسور ها نیازی به نصب جک دو طرفه نیست چرا که آسانسور به راحتی و با کمک نیروی جاذبه زمین، حرکت به سمت پایین را انجام می‌دهد.

این دو قطعه با توجه به شرایط اقلیمی و نوع آسانسور مربوطه، با در نظر گرفتن استاندارد ها و ضرایب اطمینان لازم و با گذر از فاکتور های ایمنی، تحت نظر کارشناسان در محل مربوطه نصب شده و در نهایت چندین مرحله چک و بازنگری پیرو چگونگی نحوه کارکرد این قطعات برای گرفتن تأییدیه نهایی انجام می‌شود.

به طور کلی قیمت تمام شده برای جک و پاور به عواملی همچون: میزان ظرفیت و تحمل بار آسانسور، فاصله و ارتفاع چاهک آسانسور، مشخصات نوع پاور، مشخصات نوع جک انتخابی، سرعت حرکت کابین، وزن کابین، فضای موجود، میزان توقف های مستقیم و غیر مستقیم و… بستگی دارد. با این حال با توجه به نوسانات قیمت قطعات اولیه ساخت جک و پاور، جهت اطلاع دقیق از قیمت تمام شده با توجه به نیاز خود، با دفتر خاوران صنعت با شماره 09130615539 تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه با ارائه مشاوره های دقیق به شما در رسیدن به مقصد مطلوب یاری می‌رسانند.

نگهداری اجزا جک و پاور آسانسور

همان‌طور که گفتیم این دو قطعه باعث حرکت آسانسور به سمت بالا و پایین می‌شوند؛ بنابراین جهت ایجاد حرکتی استاندارد و ایمن باید قطعات به‌کاررفته در آن‌ها از بهترین کیفیت انتخاب شوند. برخی از نکات مهم در انتخاب قطعات عبارتند از:

  • شیر کنترل: شیر کنترل در این سیستم‌ها وظایف مهمی همچون: سرعت هم‌سطح‌سازی، شتاب افزایش و شتاب کاهش را بر عهده دارد بنابراین، باید این قطعه از بهترین کیفیت و متریال انتخاب شود.
  • پمپ: پمپ مورد استفاده جهت حرکت جریان روغن باید متناسب با ساختار این دو قطعه انتخاب شود. پمپ‌های اسکرو گزینه بسیار مناسبی برای آسانسورهای هیدرولیک هستند.
  • مونتاژ اصولی: جهت بالابردن کیفیت آسانسور و ایجاد امنیت در هنگام بالا و پایین‌رفتن کابین و جلوگیری از سقوط ناگهانی، مونتاژ و انتخاب قطعات جک و پاوریونیت باید حتما توسط افراد متخصص انجام شود. در صورت مونتاژ و سرهم‌بندی غیراصولی، ممکن است این قطعات دچار لرزش، سروصدا و اصطکاک شوند.
  • سرویس دوره‌ای: به جهت اینکه این دو قطعه به‌صورت مداوم در حال فعالیت هستند، حتماً باید به‌صورت دوره‌ای مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز، تعویض و یا تعمیرات لازم روی اجزا آن‌ها انجام شود.
  • دقت در انتخاب: دقت کنید که تعویض جک و پاوریونیت در آسانسورهای هیدرولیک کار ساده‌ای نیست پس از همان ابتدا این دو قطعه باید بادقت بالایی انتخاب شوند.
  • مخزن پاوریونیت: این مخزن وظیفه نگهداری اجزا مهم این قطعه در داخل و روی خود را دارد. روغن موردنیاز برای حرکت آسانسور درون این مخزن قرار می‌گیرد؛ بنابراین باید از بالاترین کیفیت و استحکام برخوردار بوده و دچار نشتی و یا زنگ زدی نشود.
  • اجزا باکیفیت: اجزا به‌کاررفته درون جک و پاوریونیت باید بادقت بالایی انتخاب و مونتاژ شوند. متأسفانه برخی تولیدکنندگان با استفاده از اجزا بی‌کیفیت و حذف برخی از تجهیزات باعث کاهش کیفیت این قطعات می‌شوند. استفاده از تجهیزات تقلبی، دست‌دوم و ارزان‌قیمت موجب ایجاد خسارات جبران‌ناپذیر به آسانسور و بالابر مربوطه می‌شوند. 

سؤالات متداول درباره جک و پاور آسانسور

در هنگام خرید جک و پاور در اصفهان به چه مواردی باید توجه شود؟

سعی کنید این دو قطعه را از یک مکان تهیه کنید تا در هماهنگی بین اجزا و مشخصات این دو قطعه مشکلی ایجاد نشود. دقت به مواردی همچون: گنجایش مخزن، نوع پورت‌ها، سایز جک، فشار حداکثر استاتیک، فشار دینامیک، ظرفیت پمپ و موتور، نوع اتصالات و... از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه عملکرد جک و پاوریونیت در آسانسورهای هیدرولیک چگونه است؟

جک و پاوریونیت دو قطعه مهم در آسانسور هستند که کاملاً هماهنگ با هم باعث حرکت آسانسور می‌شوند. جک در آسانسور از طریق لوله‌های صلب و یا شلنگ هیدرولیک با واحد کنترل یعنی پاوریونیت ارتباط برقرار می‌کند. پمپ هیدرولیک توسط موتور به گردش درآمده و با مکش روغن از داخل مخزن یک جریان مناسب را به سمت جک انتقال می‌دهد. بعد از رسیدن روغن به جک، پیستون جک را به سمت بالا هدایت کرده و باعث حرکت آسانسور به سمت بالا می‌شود جهت پایین آمدن آسانسور، شیر کنترل باز شده و روغن به سمت پاوریونیت حرکت می‌کند در نتیجه عملیات بالا و پایین رفتن کابین آسانسورهای هیدرولیک به‌صورت مستقیم با جک و پاوریونیت در ارتباط است.

قیمت نهایی جک و پاوریونیت در اصفهان به چه عواملی بستگی دارد؟

همان‌طور که در این محتوا خواندیم این دو قطعه انواع مختلفی دارند. قیمت نهایی به نوع جک و پاوریونیت انتخابی، میزان قدرت و کیفیت موتور، کیفیت اجزا ایمنی به‌کاررفته مانند (شیر ایمنی ترکیدگی و کنترل فشار، هندپمپ، شیر انسداد جریان، سوئیچ‌های فشار) و تجهیزات جانبی به‌کاررفته در این دو قطعه بستگی دارد.

خاوران صنعت ارائه‌دهنده ایمن و بروز انواع بالابر هیدرولیکی

متخصصان ما آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما هستند.